• selcukefesrehberi@gmail.com
  • 0 506 749 45 80
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,745 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mehmet Emin Kömürcü
  • ADRES: Selçuk-İzmir Kara yolu Şarapçı kuyu Mevkii Tariş Karşısı Selçuk/İzmir
  • TELEFON: 0 232 892 80 65
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Tarihi Efes Çömlekçisi

Hediyelik eşya, Aksesuarlar, sepet ve saksı çeşitleri, Göveçler
Toptan ve Perakende Satışı

Mehmet Emin Kömürcü

Tel: 0 232 892 80 65

Gsm: 0 543 390 17 59

Selçuk-İzmir Kara yolu Şarapçı kuyu Mevkii Tariş Karşısı Selçuk/İzmir

Güveç, Yel Değirmeni, Vazo, Heykeller, Saksı, Bahçe Figürleri, Renkli Hayvan Figürleri, Su Değirmeni, Köfte Tabakları, Restoran Mutfağında ki her türlü kap kacak, Örgü Sandalye, Sepet, Nişan Sepetleri, Çocuk Beşikleri, İç Dekorasyon Malzemeleri

ÇÖMLEK,SAKSI VE TOPRAK ÜRÜNLER SEKTÖRÜNDE KALİTEMİZDEN ÖDÜN VERMEDEN HİZMETİNİZDEYİZ.

Eskiden topraktan yapılmış kullanım aracı olan çömlekler artık günümüzde bulunduğumuz ortamın renklerine uygun şekilde bezeyerek Otel, motel, tatil köyü, iş merkezi ve konutlarda sizlerin kullanımına sunmaktayız.

Topraktan Gelen Sanat

Çanak çömlek, yazılı belgelerin olmadığı tarih öncesi çağların aydınlatılması için, çok asitli topraklar dışında, hiç bozulmadan kalabilmesi sayesinde, günlük yaşamın, ekonomik durumun, ticaretin, teknolojik düzeyin ve bunlara benzer pek çok şeyin anlaşılmasında arkeologlara en çok yardım eden buluntulardan biridir.

Çanak çömlek yapım tekniğine, biçimine ve bezemesine göre topluluklara ayrılır ve bu toplulukların coğrafi ve zamansal dağılımı, mutlak tarihleme yapılamayan durumlarda -ve yapılabildiği durumlarda da işe yarayan “göreli kronoloji”nin oluşturulmasında işe yarar.

Çanak çömlek biçimlerinde ve yapımlarında oluşan değişimler, kültürel değişimlerin de yansıtıcısı olurlar. Çanak çömlek buluntuları sayesinde kil analizleri yapılabilir ve kilin kaynağına göre ticaret ve kültürel ilişkiler aydınlatılabilir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.